Ndeshjet miqësore të klubit “Gjilani”, këto janë datat dhe ekipet me të cilat do të luhet

HomeSport

Ndeshjet miqësore të klubit “Gjilani”, këto janë datat dhe ekipet me të cilat do të luhet

Skuadra e Gjilanit po qëndron në Turqi, me çrast do t’i mbajnë edhe katër ndeshje miqësore. Kampionët e SC “Gjilanit” kanë nisur kështu fazën e dyt

Statistikat favorizojnë Dritën për derbin me Gjilanin
Nesër super-derbi i Kosovës, Gjilani e pret Ballkanin, biletat janë FALAS
Sot derbi i madh i Gjilanit

Skuadra e Gjilanit po qëndron në Turqi, me çrast do t’i mbajnë edhe katër ndeshje miqësore.

Kampionët e SC “Gjilanit” kanë nisur kështu fazën e dytë përgatitore, teksa atë të parën e kishin mbyllur në Shqipëri.

Përmes një njoftimi në Facebook, klubi “Gjilani” i ka bërë të ditura datat dhe ekipet me të cilat edhe do të zhvillohen ndeshjet.

Ndryshe, ditë më parë u bë e ditur se ekipit të Gjilanit i është bashkuar futbollisti Elton Cale, ndërkohë që gjatë ditëve në vijim pritet të arrijnë edhe dy futbollistët Aziz dhe Razak Keita. /Gazeta Enigma/.