Në fshatrat e Kamenicës konfiskohen armë e municion

HomeLajme

Në fshatrat e Kamenicës konfiskohen armë e municion

Kamenicë – Në fshatin Kranidell, të Kamenicës me vendim të Gjykatës është bërë kontrollimi i shtëpisë dhe objekteve përcjellëse pronë e të dyshuarit k

Vrasja e 50-vjeçarit vitin e kaluar në Gjilan, arrestohet edhe një i dyshuar
71-vjeçari kosovar dënohet me burg në Zvicër, e goditi me shkop shitësin
Kryetari Hyseni në QMF – Bresalc: Synim yni është që Gjilani të jetë komuna më e pastër, më e gjelbër dhe më ekologjike në Kosovë

Kamenicë – Në fshatin Kranidell, të Kamenicës me vendim të Gjykatës është bërë kontrollimi i shtëpisë dhe objekteve përcjellëse pronë e të dyshuarit kosovar ku janë gjetur dhe sekuestruar: dy pistoleta, 5 gëzhoja, 1 pushkë ajrore dhe një fishek.

Lidhur me rastin janë intervistuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë të cilët janë shfaqur në rrejte sociale duke shtënë me armë. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Po ashtu në fshatin Kranidell, policia gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit mashkull kosovar ka gjetur dhe sekuestruar një revole me gaz. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt njoftoi policia e Kosovës.