Në Gjilan vetura godet këmbësorin, i shkakton lëndime

HomeLajme

Në Gjilan vetura godet këmbësorin, i shkakton lëndime

Policia ka bërë të ditur se dje në Gjilan një veturë ka goditur këmbësorin, duke i shkaktuar lëndime. Njoftimi i plotë i policisë në raportin 24 or

Policia ka bërë të ditur se dje në Gjilan një veturë ka goditur këmbësorin, duke i shkaktuar lëndime.

Njoftimi i plotë i policisë në raportin 24 orësh:

AKSIDENT TRAFIKU ME LËNDIME

Gjilan 02.02.2023 – 21:00. Ka ndodhë një aksident trafiku në mes të një veture dhe këmbësorit, viktimës mashkull kosovar.

Deri te aksidenti dyshohet se ardhur për shkak të mos dhënies së përparësisë këmbësorit.

Si pasojë e aksidentit lëndime të trupore ka pësuar viktima i cili ka pranuar tretman mjekësor e më pas është liruar.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që rasti të procedohet në procedurë të rregullt.