Në këto ditë të nxehta “Hidromorava”, lë pa ujë banorët e lagjes “Dardania”

HomeLajme

Në këto ditë të nxehta “Hidromorava”, lë pa ujë banorët e lagjes “Dardania”

Banorët e lagjes “Dardania”, po përballen me mungesë të ujit në këto ditë të nxehta shkruan Radio Star. Banorët e lagjes “Dardania”, po ankohen për

Zvicra shpresë e kosovarëve: Kaq viza lëshoi ambasada gjatë 2021-tës
Burri nga Gjilani i bie ‘pishman’ për dhuratën, ia merr ish gruas veturën, prangoset nga policia
Presidentja Osmani ndan fotografinë e binjakeve të saj ndërsa festojnë 28 Nëntorin (FOTO)

Banorët e lagjes “Dardania”, po përballen me mungesë të ujit në këto ditë të nxehta shkruan Radio Star.

Banorët e lagjes “Dardania”, po ankohen për ndalje të shpeshta të furnizimit me ujë.

Kompania “Hidromorava”, nuk ka njoftuar banorët për ndërprerje të ujit, banorët ankohen thonë tani në këtë vapë të madhe mbesin pa ujë dhe kompania nuk jep asnjë arsye për ndërprerje të ujit.

Banorët kërkojn nga kompania të japin sqarimet e tyre dhe ti njoftojn qytetarët se për çfarë po ndodhin këto reduktime të ujit në këto ditë, ku temperaturat mbërin deri në 38 gradë.