Nesër do të bëhet shqyrtimi i masave kundër COVID-19

HomeLajme

Nesër do të bëhet shqyrtimi i masave kundër COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, ka bërë të ditur se nesër do të bëhet shqyrtimi i masave kundër COVID-19. Ai, me anë të një postim

Nis sot gjysmëvjetori i dytë në shkollat e Kosovës
Lutfi Haziri: Të ndërtojmë konsensus pas krizës në Ukrainë
Kurti: ‘Kushtet janë pjekur’ për marrëveshje finale me Serbinë

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, ka bërë të ditur se nesër do të bëhet shqyrtimi i masave kundër COVID-19.

Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se të gjitha shtetet fqinje do të njoftohen me kohë për masat e reja.

Latifi, kështu u deklaruar në një takim që pati sot me Ambasadoren e Maqedonisë së Veriut, Shpresa Jusufi.

Në këtë takim u diskutua për përgatitjen profesionale të mjekëve të rinj nga Kosova përmes bashkëpunimit të kuadrove dhe institucioneve përkatëse akademike dhe shëndetësore të Maqedonisë së Veriut.

Jusufi njoftoi Lafitin se së shpejti ministri i ri i Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut do ta vizitoj Kosovën.