Ngriten temperaturat

HomeLajme

Ngriten temperaturat

Edhe sot në vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe intervale me diell. Vranësirat parashihen të sjellin reshje shiu dhe shkar

Shoferi i cili dyshohet se e shkaktoi aksidentin në Kroaci po qëndron në stacionin e Policisë
Banorët në Gjilan ankohen se janë të rrezikuar nga ndërtimet, kërkohet urgjentisht të ndalet ndërtimi nga kompania qe po kryen punimet
Kosova dhe Serbia pritet të arrijnë marrëveshje për energjinë në veri dhe personat e pagjetur

Edhe sot në vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe intervale me diell.

Vranësirat parashihen të sjellin reshje shiu dhe shkarkime rrufesh, ku nga mesi i javës parashihet me më pak reshje, duke mos përfshirë gjithë territorin.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-24 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-7m/s”, ka njoftuar IHMK.