Nisin punimet në asfaltimin e rrugëve në fshatin Nasalë të Gjilanit

HomeLajme

Nisin punimet në asfaltimin e rrugëve në fshatin Nasalë të Gjilanit

Makineria teknike doli edhe në fshatin Nasalë, jo për tjetër por për ta asfaltuar rrugën mbi 1 km, që do financohet nga Komuna e Gjilanit, e që është

Zelensky ngre alarmin: Bota duhet të përgatitet për kërcënimin bërthamor rus
Vritet një 30-vjeçar në Ferizaj
Ushtria ukrainase: Mbi 11 mijë ushtarë rusë kanë vdekur që nga fillimi i pushtimit

Makineria teknike doli edhe në fshatin Nasalë, jo për tjetër por për ta asfaltuar rrugën mbi 1 km, që do financohet nga Komuna e Gjilanit, e që është jetike për banorët e këtij fshati shkruan Radio Star.

Në këtë proces të fillimit të punimeve ishin të pranishëm kryetari Alban Hyseni së bashku me drejtorin e Shërbimeve Publike, Mentor Mihovcin.

Kryetari Hyseni përmes një statusi në facebook, tha se jemi zotuar dhe po e realizojmë kthimin e investimeve dhe përmirësimin e infrastrukturës në fshatra.

Shkrimi i plotë:

Nisin punimet në asfaltimin e rrugëve në fshatin Nasalë

Bashkë me drejtorin e Shërbimeve Publike, Mentor Mihovci inspektuam nga afër punimet që kanë filluar sot në asfaltimin e rrugëve në gjatësi mbi 1 km në fshatin Nasalë.

Ishim zotuar dhe po e realizojmë kthimin e investimeve dhe përmirësimin e infrastrukturës në fshatra.