Një 27 vjeçare nga Kosova, në mesin e viktimave në aksidentin fatal në Bullgari

HomeLajme

Një 27 vjeçare nga Kosova, në mesin e viktimave në aksidentin fatal në Bullgari

Një vajzë me origjinë nga Kosova ka mbetur e vdekur në aksidentin fatal në Bullgari. Siç bëhet e ditur ajo është S.B (1994), nga Hani i Elezit.

Ardian Shabani, zgjidhet drejtor i Oftalmologjisë në QKUK
Në Gjilan arrestohet personi i kërkuar nga policia
295 gjoba të martën për mosrespektim të masave anti-COVID

Një vajzë me origjinë nga Kosova ka mbetur e vdekur në aksidentin fatal në Bullgari.

Siç bëhet e ditur ajo është S.B (1994), nga Hani i Elezit.

Kujtojmë se 45 persona kanë mbetur të vdekur dhe 7 të plagosur nga aksidenti.

Autobusi me shtetas të Maqedonisë së Veriut (shumica shqiptarë) që po udhëtonte nga Turqia, është rrotulluar në orët e hershme të së martës në autostradë në perëndim të Bullgarisë e më pas është përfshirë nga zjarri.

Lidhur me rastin ka reaguar edhe kryetari i Hanit të Elezit, Mehmet Ballazhi.

“Tragjedi, trishtim, dhimbje dhe lot! I rëndë lajmi për vdekjen aksidentale në Bullgari të 46 të rinjve shqiptarë nga Maqedonia e Veriut.

Në këto çaste të rënda pikëllimi dhe dhimbjeje, shpreh ngushëllimet më sinqerta për familjet e atyre që humbën jetën në aksidentin tragjik në Bullgari dhe lus Zotin t’ju falë durim familjarëve dhe shërim të lënduarve”, ka shkruar ai.