Një i vdekur dhe 860 raste të reja me koronavirus brenda 24 orëve të fundit

HomeShëndeti

Një i vdekur dhe 860 raste të reja me koronavirus brenda 24 orëve të fundit

Një pacient i infektuar me koronavirus ka humbur jetën në 24 orët e fundit, teksa janë konfirmuar edhe 860 raste të reja pozitive, raporton Gazeta Sin

Zemaj: Arben Vitia, mungesa e menaxhimit tënd, ka bërë që Kosova ti thyej të gjitha rekordet e zeza
Dy të vdekur dhe 869 raste të reja me COVID në Kosovë
SHBA-ja do të sjellë në Kosovë mbi 700 mijë doza të vaksinës, bën thirrje për vaksinim

Një pacient i infektuar me koronavirus ka humbur jetën në 24 orët e fundit, teksa janë konfirmuar edhe 860 raste të reja pozitive, raporton Gazeta Sinjali.

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, njofton se sot janë shëruar 1 mijë e 155 qytetarë.

Raste aktive aktualisht janë 6 mijë e 925.