OBSH paralajmëron për “epideminë” e obezitetit në Evropë

HomeLajme

OBSH paralajmëron për “epideminë” e obezitetit në Evropë

Organizata Botërore e Shëndetësisë tha se “epidemia” e mbipeshës dhe obezitetit shkakton mi 1.2 milion vdekje në vit në të gjithë Evropën. Në raportin e publikuar të martën, OBSH-ja tha se normat e obezitetit në rajon janë rritur për 138 për qind në pesë dekadat e fundit.

Nga sot qytetarët mund të pajisen me leje të përkohshme për targa
Erdogan telefonon Putinin: Negociatat Rusi-Ukrainë do të mbahen në Stamboll
Albin Kurti ndryshon vendimet e Isa Mustafës e Avdullah Hotit

Organizata Botërore e Shëndetësisë tha se “epidemia” e mbipeshës dhe obezitetit shkakton mi 1.2 milion vdekje në vit në të gjithë Evropën.

Në raportin e publikuar të martën, OBSH-ja tha se normat e obezitetit në rajon janë rritur për 138 për qind në pesë dekadat e fundit.