Osmani, Konjufca dhe Kurti bëjnë homazhe për 23 vjetorin e Masakrës së Reçakut

HomeLajme

Osmani, Konjufca dhe Kurti bëjnë homazhe për 23 vjetorin e Masakrës së Reçakut

Tre krerët e shtetit, presidentja Vjosa Osmani, kryeparlamentari Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti kanë bërë homazhe në Kompleksin Memorial

Punëtori kosovar ia vjedh shefit 11 mijë euro dhe nuk kthehet më në punë
Molliqaj për protestën: Varet nga qeveria nëse do të ketë dhunë
Molliqaj paralajmëron protesta të tjera

Tre krerët e shtetit, presidentja Vjosa Osmani, kryeparlamentari Glauk Konjufca dhe kryeministri Albin Kurti kanë bërë homazhe në Kompleksin Memorial të Reçakut në 23 vjetorin e Masakrës së Reçakut.

Bashkë me ta ishin edhe disa nga ministrat e qeverisë dhe qytetarë të shumtë që nderuan viktimat, njofton Klan Kosova.

Të tre liderët do të marrin pjesë në ceremoninë përkujtimore në shtpinë e kulturës në Shtime dhe në disa aktivitete të tjera.

Në janar të vitit 1999 në fshatin Reçak u masakruan brutalisht 45 shqiptarë nga forcat serbe.