1 2 3 4 5 564 30 / 5639 POSTS
Murati për ndarjen e 50 eurove: Pagat në sektorin privat s’rriten nga ne

Murati për ndarjen e 50 eurove: Pagat në sektorin privat s’rriten nga ne

Ministri i Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka thënë se ndarja e 50 eurove për sektorin publik, është bërë për shkak se Qe [...]
Kryetari Hyseni nënshkruan marrëveshje bashkëfinancimi me OJQ “Advancing Together” për renovimin e parkut afër stadiumit ndihmës

Kryetari Hyseni nënshkruan marrëveshje bashkëfinancimi me OJQ “Advancing Together” për renovimin e parkut afër stadiumit ndihmës

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, ka nënshkruar sot një marrëveshje me drejtorin e OJQ “Advancing Together”, Bashkim Ibishi, e cila parash [...]
Zyrtare: Drita transferon mbrojtësin e majtë Raddy Ovouka

Zyrtare: Drita transferon mbrojtësin e majtë Raddy Ovouka

Skuadra gjilanase FC Drita, ka bërë transferimin e parë në afatin dimërorë shkruan Radio Star. Raddy Ovouka është mbrojtësi i majtë i cili ju është [...]
Antidroga me aksion të gjerë në Gjilan, arrestohen katër persona

Antidroga me aksion të gjerë në Gjilan, arrestohen katër persona

Brenda tri orëve, mbrëmë policia e Gjilanit ka arrestuar katër persona në raste të ndara si të dyshuar për posedim të substancave narkotike. Në të [...]
Qendër e re gjigante kulturore për Gjilanin, qytetin e kulturës!

Qendër e re gjigante kulturore për Gjilanin, qytetin e kulturës!

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, ka nënshkruar memorandum bashkëfinancimi me ministrin e Zhvillimit Rajonal, Fikrim Damka, për projektin [...]
Hyseni: Qendër e re gjigande Kulturore për Gjilanin, qytetin e kulturës

Hyseni: Qendër e re gjigande Kulturore për Gjilanin, qytetin e kulturës

Kryetari Hyseni bashkë me Ministrin e Zhvillimit Rajonal, Fikrim Damka, kanë nënshkruar memorandum bashkpunimi për bashkëfinancim për projektin ideor [...]
Pas shumë javëve, rritet çmimi i naftës në vend

Pas shumë javëve, rritet çmimi i naftës në vend

Çmimet e derivateve të naftës kanë pësuar një rritje të dukshme ditët e fundit Derisa javën e kaluar një litër naftë ka kushtuar 1.50 euro, sot çmi [...]
Riad Rashiti sqarohet për rritjen e tatimit në pronë, tregon se rritjen e ka bërë Ministria e Financave

Riad Rashiti sqarohet për rritjen e tatimit në pronë, tregon se rritjen e ka bërë Ministria e Financave

Drejtori për buxhet dhe financa në komunën e Gjilanit Riad Rashiti ka dhënë një sqarim lidhur me rritjen e vlerës së faturave të tatimit në pronë përc [...]
Bie në pranga mitrovicasi i dytë për mashtrimin ndaj gjilanasit, ia morën 6 mijë euro për veturën që s’ia dhanë kurrë

Bie në pranga mitrovicasi i dytë për mashtrimin ndaj gjilanasit, ia morën 6 mijë euro për veturën që s’ia dhanë kurrë

Në muajin tetor, Afan Beqiri, nga Mitrovica u arrestua nën dyshimet për mashtrim ndaj një qytetari të Gjilanit, të cilit ia kishte marrë rreth 6 mijë [...]
Teatri Shqiptar i Shkupit prezantohet me shfaqjen “Nyjat” në festivalin “Talia e Flakës” – mirëpritet nga publiku

Teatri Shqiptar i Shkupit prezantohet me shfaqjen “Nyjat” në festivalin “Talia e Flakës” – mirëpritet nga publiku

Festivali i Dramës Shqipe "Talia e Flakës 2023", në natën e dytë ka sjellur para audiencës së kultivuar gjilanase, shfaqjen "Nyjat", prodhim i Teatrit [...]
1 2 3 4 5 564 30 / 5639 POSTS