Pamje me video: Momenti kur arrestohen policët dhe futen në automjetin e Inspektoratit

HomeLajme

Pamje me video: Momenti kur arrestohen policët dhe futen në automjetin e Inspektoratit

Disa zyrtarë policorë janë arrestuar e më pas nën pranga janë dërguar në automjetin e Inspektoratit Policor. Operacioni “Pika” ka nisur që nga orët

Tenistja serbe publikon video me këngën e Dua Lipës, ‘çarten’ komentuesit serbë
Dita e dytë e vizitës sot, sa do të qëndrojë Kurti në Amerikë
Një grua në Gjilan po akuzohet se ua preu topin fëmijëve të lagjes

Disa zyrtarë policorë janë arrestuar e më pas nën pranga janë dërguar në automjetin e Inspektoratit Policor.

Operacioni “Pika” ka nisur që nga orët e hershme të mëngjesit dhe synon arrestimin e dhjetëra zyrtarëve policorë për ryshfet dhe keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Ky operacion po mbështetet edhe nga Agjencia e Kosovës për Inteligjencës, Dogana dhe Policia e Kosovës.

 

Aksioni i përbashkët i IPK-së dhe Prokurorisë Speciale thuhet në komunikatë se do të rezultojë me arrestimin e dhjetra zyrtarëve policorë.