Paralajmërohet shi, temperaturat bien nën 30 gradë

HomeLajme

Paralajmërohet shi, temperaturat bien nën 30 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë javës do të mbajë mot i ndryshueshëm në vendin tonë, raporton Sinjali. Ndonëse dje pati

Policia e Gjilanit: Vozitësi i cili rrezikon komunikacionin me tejkalim në vijë të plotë, identifikohet dhe gjobitet
Reforma në arsim, Qëndron Kastrati fiton në Kushtetuese përballë MASHTI-t
Kreu i Komunes, Alban Hyseni, letër ambasadorit amerikan

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë javës do të mbajë mot i ndryshueshëm në vendin tonë, raporton Sinjali.

Ndonëse dje pati diell e vranësira, nga sot parashihen edhe kushte për reshje shiu.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-33 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8 m/s.”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.