Parlamenti i Ukrainës: Na u pranua aplikimi në BE me procedura të përshpejtuara

HomeLajme

Parlamenti i Ukrainës: Na u pranua aplikimi në BE me procedura të përshpejtuara

Parlamenti i Ukrainës ka njoftuar se aplikimi i tyre për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian, me procedurë të përshpejtuar është marrë parasysh dhe

EKSKLUZIVE: Major Ismail Fejzullahu emërohet komandant i ri i Stacionit Policor në Gjilan
Asociacioni i Komunave kritikon Ministrinë e Financave për mos-ekzekutim pagash, kërkohet edhe padi
Pëlcasin grushtet në Ministrinë e Infrastrukturës, së paku një zyrtar i lënduar në përleshjen që po mbahet fshehtë për publikun

Parlamenti i Ukrainës ka njoftuar se aplikimi i tyre për t’u anëtarësuar në Bashkimin Evropian, me procedurë të përshpejtuar është marrë parasysh dhe u është pranuar aplikimi.

Presidenti Volodymyr Zelensky, sonte pritet të flasë sot para eurodeputetëve lidhur me këtë çështje.

“Sot, me 1 mars, Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, do t’u adresohet deputetëve të Parlamentit Evropian”.

“Aplikacioni i nënshkruar për hyrjen e Ukrainës në BE, me procedura të përshpejtuara, u pranua dhe u mor parasysh. Fjalimi i Presidentit do të transmetohet me video”, thuhet në njoftimin e lëshuar nga faqja zyrtare e Parlamentit të Ukrainës në Twitter.

/GazetaSinjali/