Pas pesë muajsh kapet edhe një person për rastin e zjarrvënies në një lokal në Gjilan

HomeLajme

Pas pesë muajsh kapet edhe një person për rastin e zjarrvënies në një lokal në Gjilan

Hetimet për rastin e Zjarrvënies që kishte ndodhur më 9 gusht në një lokal në rrugën “Joseph Biden” në Gjilan po vazhdojnë dhe tashmë Policia ka arrit

Tifogrupi “Skifterat” janë grupi më unik të cilet përveç futbollit, ndihmojnë vazhdimisht edhe qytetarët
Vazhdojnë temperaturat e larta edhe nesër, IHK me apel për qytetarët
Gjermania gati të rrisë pagën minimale në 12 euro ora

Hetimet për rastin e Zjarrvënies që kishte ndodhur më 9 gusht në një lokal në rrugën “Joseph Biden” në Gjilan po vazhdojnë dhe tashmë Policia ka arritur të arrestojë edhe një person të dyshuar. I dyshuari që ra në prangat e Policisë është F.M., i cili dyshohet të jetë i përfshirë në këtë rast, raporton Gazeta Sinjali.

Burimet nga Prokuroria kanë bërë me dije se hetuesit e kanë zbuluar përfshirjen e të dyshuarit përmes provave të siguruara, që dëshmojnë se i njëjti ka gisht në këtë rast.

Pas arrestimit dhe shoqërimit në stacion policor, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar ndalimin e të dyshuarit për 48 orë, teksa veprimet e tjera do të ndërmerren brenda afatit ligjor.

Kujtojmë se lidhur me këtë rast Policia e Kosovës e kishte shpallur në kërkim një 31-vjeçar nga Vitia, Ridvan Sylën, i cili ishte falur nga ish-presidenti, Hashim Thaçi, në vitin 2018.

Fillimisht, dy javë pas rastit, pas veprimeve hetimore dhe sigurimit të provave nga vendi i ngjarjes, Policia kishte arrestuar një person ardhur që dyshohej të jetë i përfshirë në zjarrvënien e lokalit. Por, gjatë procesit të hetimit, u ngritën dyshimet se edhe Ridvan Syla është i përfshirë në këtë rast.

Kjo bëri që një muaj më vonë, javën e kaluar, Policia të dalë me njoftim të ri, ku kërkoi bashkëpunim nga qytetarët për kapjen e Sylës, duke publikuar edhe foton e tij.