Pas protestave sot fillon asfaltimi i rruges Gjilan – Kamenicë

HomeLajmeLokale

Pas protestave sot fillon asfaltimi i rruges Gjilan – Kamenicë

Para disa ditëve u organizua një protestë kundër neglizhencës së punimeve në rrugen Gjilan - Kamenicë ku bizneset që operojnë në këtë rrugë i dhanë ul

Bëhen homazhe tek varri i Komandant Rahim Beqiri, në 20-vjetorin e rënies së tij
Rrahman Jasharaj i reagon Nagavcit: Nëse të duken pak 100 euro, na i shto nga 200 apo 300
Gastronomët thonë se u duhet kohë për t’u këndellur nga dëmet e periudhës pandemike

Para disa ditëve u organizua një protestë kundër neglizhencës së punimeve në rrugen Gjilan – Kamenicë ku bizneset që operojnë në këtë rrugë i dhanë ultimatum qeverisjes lokale dhe asaj qendrore 1 javë për të filluar punimet ose do ta bllokojnë këtë rrugë rajonale për lëvizje shkruan 06 Press.

Burime të Portalit 06 Press kanë treguar se sot fillon asfaltimi i kësaj rruge në kilometrin e parë dhe pastaj do të vazhdoj pjesa tjetër pasi të shkojnë mërgimtarët.