Pensionohet infermierja nga Gjilani, Lutfije Ilijazi, e njohur si ‘motra Llutkë’

HomeLokaleShëndeti

Pensionohet infermierja nga Gjilani, Lutfije Ilijazi, e njohur si ‘motra Llutkë’

Pas më shumë se 40 vjetësh shërbimi si infermiere në Gjilan, është pensionuar sot infermierja Lutfije Ilijazi e njohur si ‘motra Llutkë’. Gjatë kët

Lutfi Haziri: Falëmnderit Dardania I dhe Dardania II për besimin dhe rikthimin e madh të LDK-së
E godet me veturë për shkak të një mosmarrëveshjeje, arrestohet i dyshuari në Gjilan
Sot gjatë ditës së bashku me ekipin e PDK-së vizituam Shërbimin e Zjarrfikësve në Gjilan

Pas më shumë se 40 vjetësh shërbimi si infermiere në Gjilan, është pensionuar sot infermierja Lutfije Ilijazi e njohur si ‘motra Llutkë’.

Gjatë këtyre viteve, ajo dha kontribut të madh në shërbim profesional ndaj pacientëve.

Një urim e dedikim special e ka bërë shoqja e ditëve të para të punës, mjekja e njohur Dr. Ajla Keqi Bekteshi.

Prej ditëve të para të karrierës sime që të njoha më ke treguar afërsi, ngrohtësi e dashuri.Prandaj ja edhe sot ku jemi afër njëra tjetrës. Prandaj me lule në dorë e respekt shpirtëror ta uroj datëlindjen dhe pensionimin e dashura shoqe. Besoj që do të jesh gjithë e buzëqeshur ashtu siq ke qenë deri tani”, ka shkruar ajo./mediafokus.info/