Përfundon pjesa e parë, Drita po has në vështirësi nga Deçiçi

HomeSport

Përfundon pjesa e parë, Drita po has në vështirësi nga Deçiçi

Drita ka barazuar 1-1 me Deçiçin pas pjesës së parë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Dy golat u shënuan brenda 10 minutave të para, me mysafirët që kri

Tifozi shqiptar ia dhuron Xherdan Shaqirit xhaketën me logon e UÇK-së gjatë intervistës pas ndeshjes
Nuk ka fitues në derbin e Superligës: Drita dhe Prishtina i ndanë pikët – debutoi Besart Berisha
Drita si Drita, mposht Deçiçin me rikthim në Conference League

Drita ka barazuar 1-1 me Deçiçin pas pjesës së parë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’.

Dy golat u shënuan brenda 10 minutave të para, me mysafirët që krijuan epërsinë me golin e Ilir Camaj por barazoi Almir Ajzeraj.

 

 

 

Në vazhdim Drita domonoi dhe tentoi më shumë se kundërshtari por rrjetat heshtën.

Kjo ndeshje i takon rrethit të parë kualifikues të Uefa Conference League.