Përgatituni për mot të nxehtë: Javën tjetër temperaturat deri 36 gradë

HomeLajme

Përgatituni për mot të nxehtë: Javën tjetër temperaturat deri 36 gradë

Për dallim nga kjo javë, java e ardhshme pritet të karakterizohet me mot të nxehtë, madje temperaturat maksimale në pjesën e dytë të javës pritet të a

Ambasada e Kosovës në Austri ka një njoftim për qytetarët pas ashpërsimit të masave kundër Covid
Dy aktakuza të ngritura dhe gjashtë persona të ndaluar për 48 orë
“Ka gjashtë vëllezër në Diasporë, por jeton duke mbledhur kanaqe”

Për dallim nga kjo javë, java e ardhshme pritet të karakterizohet me mot të nxehtë, madje temperaturat maksimale në pjesën e dytë të javës pritet të arrijnë deri në 36 gradë celsius.

Sipas parashikimeve të fundit, të nxehtit do të arrijë kulmin në ditën e premte, e në fundjavë temperaturat zbresin më afër vlerave mesatare.

“Temperaturat shënojnë rritje në të dy vlerat ekstreme. Minimalet nga 13 gradë ditën e hënë, deri në 19, të premten. Temperaturat maksimale në fillim të javës luhaten ndërmjet 28 gradë e 30, ndërsa deri të premten shënojnë rritje në 35-36 gradë celsius”, thuhet në njoftimin e Prishtina Weather.