Përveç ndihmës sekretares amerikane, edhe Gabriel Escobar vjen në Kosovë – takohet me Kurtin

HomeLajme

Përveç ndihmës sekretares amerikane, edhe Gabriel Escobar vjen në Kosovë – takohet me Kurtin

Emisari special i ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, do të qëndrojë sot në Kosovë, shkruan Gazeta Sinjali. Escobar do të takohet me

Kurti: Ushtria jonë duhet të forcohet e zhvillohet për të siguruar e ruajtur paqen, demokracinë dhe progresin
Rritja e rasteve, IKShPK: Mbani maskat në ambiente të mbyllura, vaksinohuni!
Flakët përfshijnë zona të tëra malore në Kamenicë

Emisari special i ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, do të qëndrojë sot në Kosovë, shkruan Gazeta Sinjali.

Escobar do të takohet me kryeministrin Kurti sot në orën 18:00, sipas njoftimit të Zyrës së Kryeministrit.

Përveç Escobarit, Kosovën do ta vizitojë edhe ndihmës sekretarja amerikane, Karen Donfried.

Pas takimit, ata do të dalin në një konferencë për media.

Kujtojmë që javën e kaluar, takimi mes dy kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë, ka dështuar.