Pesë raste të reja të infektimit me COVID-19 janë konfirmuar këtë të enjte në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 400 testime, ndërsa nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Janë shëruar 11 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.170.

Në total numri i rasteve aktive në nivel vendi është 59.

Në 24 orët e fundit, ministria njofton se janë dhënë 93 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit janë administruar 1.829.262 doza të vaksinës.

Deri më sot 823.154 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Po ashtu, janë dhënë 102.804 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.