Policia apelon për kujdes gjatë vozitjes kur ka mjegull

HomeLajme

Policia apelon për kujdes gjatë vozitjes kur ka mjegull

Policia e Kosovës ka kërkuar nga shoferët që të jenë të kujdesshëm pasi që ka filluar të shfaqet mjegulla në vendet ku pozita gjeografike është më e u

MASHTI: Të gatshëm për fillimin e vitit të ri shkollor, por çdo vendim do të merret duke i respektuar rekomandimet e institucioneve shëndetësore
Kurti: Reciprociteti shtyhet pasi të hiqen të gjitha barrikadat
Tragjedia në Gllogjan: Dyshohet për tre të vrarë, dy prej tyre nxënës që po udhëtonin në autobusin që u qëllua

Policia e Kosovës ka kërkuar nga shoferët që të jenë të kujdesshëm pasi që ka filluar të shfaqet mjegulla në vendet ku pozita gjeografike është më e ulët.

Policia e Kosovës thekson se ngasja në mjegull është e rrezikshme prandaj duhet pasur kujdes, njofton Klankosova.tv.

Nëpërmjet një njoftimi kanë kërkuar nga shoferët që të përdorin dritat e mjegullës pasi mjegulla mund të krijojë një iluzion optik dhe të mbajnë nën kontroll shpejtësinë e lëvizjes.