Policia: Brenda 24 orëve, 61 aksidente dhe 1 mijë e 751 gjoba trafiku

HomeLajme

Policia: Brenda 24 orëve, 61 aksidente dhe 1 mijë e 751 gjoba trafiku

Policia e Kosovës ka bërë me dije se brenda 24 orëve të fundit në vendin tonë kanë ndodhur 61 aksidente trafiku. Sipas policisë, 25 prej tyre kanë

Qeveria merr vendim, 20 euro në muaj për fëmijët nën 2 vjeç
400 mjekë të rinj i kërkojnë Latifit që ta zgjidhë çështjen e specializimit
Tërmet i madh godet Shqipërinë

Policia e Kosovës ka bërë me dije se brenda 24 orëve të fundit në vendin tonë kanë ndodhur 61 aksidente trafiku.

Sipas policisë, 25 prej tyre kanë qenë me lëndime dhe 36 të tjera me dëme materiale, por pa të lënduar.

Duke iu referuar statistikave policore brenda 24 orëve janë shqiptuar 1 mijë e 751  tiketa gjobitëse për drejtuesit e automjeteve që nuk kanë respektuar ligjin.

Përndryshe, brenda kësaj periudhe kohore janë arrestuar 28 persona, 17 prej tyre janë dërguar në mbajtje, dhe 4 në vuajtje të dënimit.