Policia e arreston personin që mbolli kanabis në këtë fshat të Gjilanit

HomeLajme

Policia e arreston personin që mbolli kanabis në këtë fshat të Gjilanit

Policia e ka arrestuar personin që mbolli kanabis në fshatin Zhegër të Gjilanit. Njoftimi i policisë: KULTIVIMI I BIMËS SË HASHASHIT, SHKURES SË

Nesër do të bëhet shqyrtimi i masave kundër COVID-19
Rahimaj: Nesër do t’i suspendoj nga detyra zyrtarët që u arrestuan sot
Komandanti i FSK-së bisedon me gjeneralmajorin amerikan për sigurinë në Kosovë

Policia e ka arrestuar personin që mbolli kanabis në fshatin Zhegër të Gjilanit.

Njoftimi i policisë:

KULTIVIMI I BIMËS SË HASHASHIT, SHKURES SË KOKAINËS OSE BIMËVE TË KANABISIT

Fsh. Zhegër, Gjilan 17.05.2022 – 09:10. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se njësitë policore gjatë bastisjes në oborrin e tij kanë gjetur dhe sekuestruar një bimë narkotike e llojit Kanabis Sativa me gjatësi 120 cm e cila kishte qenë e mbjellë në një saksi.

I dyshuari pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.