Policia konfiskon një pushkë gjuetie në Kllokot, i dyshuari s’kishe leje për të

HomeLajme

Policia konfiskon një pushkë gjuetie në Kllokot, i dyshuari s’kishe leje për të

Policia e Kosovës sot rreth orës 11:45 në fshatin Kllokot të komunës së Kllokotit, ka bërë konfiskimin e një arme të llojit pushkë gjuetie e markës M-

Me kusht mund të votoni veç brenda komunës ku jeni regjistruar
Mërgimtari e quan poshtërues pensionin prej 100 euro në Kosovë, tregon sa është pensioni i tij në Zvicër
Dy ditë të acarta në Kosovë, temperaturat ulen deri në -9 gradë

Policia e Kosovës sot rreth orës 11:45 në fshatin Kllokot të komunës së Kllokotit, ka bërë konfiskimin e një arme të llojit pushkë gjuetie e markës M-75 C.Zastava e modelit 12mm.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë bëjnë të ditur se personi i dyshuar (emër i njohur për redaksinë), kishte shkuar në stacionin policor në Viti për ta regjistruar këtë armë.

Sipas burimeve, i dyshuari ka deklaruar se nuk posedon leje të armës pas vitit 1999, mirëpo kishte një leje të armës para këtij viti.

Sinjali mëson se meqë i dyshuari posedon armë pa leje dhe atë armë nuk mund ta pajisë me leje të armës sipas ligjeve të Republikës së Kosovës, i është konfiskuar arma.

Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, me urdhër të së cilës hapet rasti ‘Mbajtje në pronësi, kontroll apo shfrytëzim të paautorizuar të armëve”.