Policia në aksion kundër drogës, dy të rinj kapen me kokainë në rajonin e Gjilanit

HomeLajme

Policia në aksion kundër drogës, dy të rinj kapen me kokainë në rajonin e Gjilanit

Dje, në fshatin Stanishor të Novobërdës, Policia arriti të arrestojë dy persona, njëri 34-vjeçar e tjetri 20-vjeçar, të cilët u kapën me drogë. Dy

Çedomir Jovanoviq: Kosova që 25 vite është e pavarur nga Serbia
Rregullorja e re e Kuvendit, do t’iu zbritet paga bazë deputetëve që mungojnë në seanca
Mungesa e artikujve ushqimorë në Moskë: Ruset kacafytën për sheqer, dhe ky është vetëm fillimi

Dje, në fshatin Stanishor të Novobërdës, Policia arriti të arrestojë dy persona, njëri 34-vjeçar e tjetri 20-vjeçar, të cilët u kapën me drogë.

Dy të rinjtë u arrestuan pas një aksioni të Policisë, nën dyshimet se të njëjtit posedojnë substanca narkotike. Pas ndalimit nga zyrtarët policorë, te dy të dyshuarit u gjet një substancë narkotike, e llojit marihuanë, që më pas u konfiskua.

Ndërsa dy të dyshuarit janë dërguar në stacion policor, ku janë intervistuar dhe ndaj tyre është iniciuar rasti “posedim i paautorizuar i substancave narkotike, psikotrope dhe analoge”.