Prekëse, në një urë mes Ukrainës dhe Rumanisë lihen lodra për fëmijët refugjatë

HomeLajme

Prekëse, në një urë mes Ukrainës dhe Rumanisë lihen lodra për fëmijët refugjatë

Një gazetare ka shpërndarë një fotografi prekëse nga një urë në kufirin me Rumanisë dhe Ukrainës. Në këtë urë rojet kufitare kanë vendosur lodra pë

Ministri Murati thotë se janë krijuar 22 mijë vende pune në Kosovë
Konfiskohen 200 telefona të mençur (FOTO)
Policia arreston një person në Mramor – i konfiskohen mbi 27 kilogramë kanabis

Një gazetare ka shpërndarë një fotografi prekëse nga një urë në kufirin me Rumanisë dhe Ukrainës.

Në këtë urë rojet kufitare kanë vendosur lodra për fëmijët refugjatë, njofton Klankosova.tv.

“Prekëse, në një urë mes Rumanisë dhe Ukrainës lihen lodra për fëmijët refugjatë”.

“Ura është në një vendkalim kufitar Ukraino-Rumune. Rojet kufitare lanë lodra për fëmijët ukrainas, në mënyrë që çdo fëmijë që kalonte të merrte një lodër me vete”, ka shkruar ajo.