Publikohen çmimet për derivate për 24 orët e ardhshme, kaq do të shiten sot nafta e benzina

HomeLajme

Publikohen çmimet për derivate për 24 orët e ardhshme, kaq do të shiten sot nafta e benzina

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar çmimoren e re të karburanteve e cila do të jetë valide për 24 orë, me fillim nga ora 1

“AR – KATANA” tregon anën humane, nisë kontingjentin e ndihmave për vatrat e goditura nga vërshimet
Kamberi: Shqiptarëve të Preshevës, s’iu lejohen simbolet kombëtare, Serbia po ndikon në shpopullim dhe zhvillimin ekonomik
Edhe, Alban Hyseni ka pritur në takim ambasadorin e OSBE-së, Michael Davenport

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar çmimoren e re të karburanteve e cila do të jetë valide për 24 orë, me fillim nga ora 10:00.

Çmimi i benzinës ka rënë edhe për një cent në krahasim me dje, ndërkaq ai i naftës ka mbetur i njëjtë, shkruan Reporteri.net.

Sipas kësaj çmimore, çmimet maksimale të lejuara për secilin produkt të naftës do të jenë si në vijim:

Produkti Dizel: 1.78 euro për litër,

Produkti Benzinë: 1.73 euro për litër;

Produkti Gaz: 0.78 euro për litër.