Publikohet parashikimi i madh metorologjik

HomeLajme

Publikohet parashikimi i madh metorologjik

Nëse parashikimi i shërbimit meteorologjik më të famshëm në botë, AccuWeather del i saktë, atëherë vapa do të jetë me temperatura rekorde në pjesën ju

SBASHK-u kërkon që mësimdhënësit me sëmundje të rënda të lirohen nga procesi mësimor, por të paguhen
Kryediplomatja gjermane fton investitorët të ndihmojnë Kosovën në furnizim me energji
Anëtari i KQZ-së Sami Kurteshi sulmon fizikisht një zyrtar të KQZ-së!

Nëse parashikimi i shërbimit meteorologjik më të famshëm në botë, AccuWeather del i saktë, atëherë vapa do të jetë me temperatura rekorde në pjesën jugore të Evropës dhe mund të priten stuhi.

Në parashikimin e verës për Evropën, AccuWeather thekson se gjatë verës do të mbizotërojnë temperatura të larta ndërsa më të ngrohtat do të jenë në Ballkan.

Reshje të shpeshta të shoqëruara me shtrëngata do të jenë të mundshme në pjesën e dytë të verës dhe këto kushte moti mund të ndikojnë negativisht në bujqësi, veçanërisht në drithëra, por edhe në disa kultura të tjera bimore.

Nxehtësia e verës nuk do ta godasë pjesën veriore të Evropës ashtu sikurse pjesën jugore të saj, thonë meteorologët.