Putini: Jeta do të ndryshojë për mirë

HomeLajme

Putini: Jeta do të ndryshojë për mirë

Presidenti rus Vladimir Putin, ka pohuar se Rusia do të arrijë objektivat e saj ushtarake në rajonin Donbas të Ukrainës lindore, të cilat, thotë ai, d

Presidenti rus Vladimir Putin, ka pohuar se Rusia do të arrijë objektivat e saj ushtarake në rajonin Donbas të Ukrainës lindore, të cilat, thotë ai, do t’i lejojnë njerëzit të rifillojnë jetën e tyre normale.

Duke folur në një takim në Kremlin që synonte të promovonte Rusinë si një tokë mundësish, Putin tha se Moska ishte detyruar të fillonte një “operacion ushtarak” në Ukrainë për shkak të “tragjedisë” që po ndodhte në Donbas.

“E thashë që në fillim, qëllimi i këtij operacioni është të ndihmojmë njerëzit tanë që jetojnë në Donbas”, tha ai, përcjell Klankosova.tv

Duke iu drejtuar një vajze që iu bashkua takimit nga Sevastopoli në Krime, të cilën Rusia e aneksoi nga Ukraina në vitin 2014, ai tha: “Ne do të veprojmë në mënyrë të vazhdueshme dhe do të sigurohemi që jeta atje gradualisht do të bëhet normale, do të ndryshojë për mirë, ashtu siç ju ndodhi. ju, në jetën tuaj, në Sevastopol”, përcjell Klankosova.tv

Putin përdor rregullisht përvjetorin e aneksimit të Krimesë për të theksuar dashurinë për atdheun.