Qeveria merr vendim për rritjen e pensioneve

HomeLajme

Qeveria merr vendim për rritjen e pensioneve

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot nëntë vendime. Në mbledhjen e Qeverisë të mbajtur është miratuar edhe një vendim i Ministrisë së Financave, Hekuran

Gjilanasi eskalon, ia thyen hundën dhe pesë dhëmbë një personit
Qendron Kastrati thotë se po përgatit padi ndaj ministrit Hekuran Murati
Tolaj: Lija e Majmunëve më e theksuar te homoseksualët e biseksualët

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot nëntë vendime.
Në mbledhjen e Qeverisë të mbajtur është miratuar edhe një vendim i Ministrisë së Financave, Hekuran Murati, ku katër kategoritë e pensioneve tash e tutje do t’i kenë pensionet 100 euro.
E ky vendim i marr gjatë periudhës së 2021 do të vazhdojë përgjithmonë, tha Ministri Hekuran Murati.

“Gjatë tërë vitit 2021 as një pension mos të jetë me pak se 100 euro. Gjatë pakos se ringjalljes ekonomike siç e kemi premtuar kjo shtesë do të jetë e përhershme”, tha Murati./arbresh.info/