Reagon Isa Agushi: Kamioni me tabela të Beogradit operon në territorin e Kosovës

HomeLajme

Reagon Isa Agushi: Kamioni me tabela të Beogradit operon në territorin e Kosovës

Rastësisht kalova dhe e pash këtë kamion të mbeturinave duke i mbledhë në komunën e Parteshit, po e shini regjistrimin e Beogradit. Në shtet të pavaru

Kryetari Hyseni sot priti në takim Shaip Kamberin
Policia dhe ATK zbarkojnë në klinikën për transplantimin e flokëve në Prishtinë
Më 18 korrik në Gjilan nis faza e parë e dezinsektimit hapësinor

Rastësisht kalova dhe e pash këtë kamion të mbeturinave duke i mbledhë në komunën e Parteshit, po e shini regjistrimin e Beogradit. Në shtet të pavarur një makineri e tillë nuk po e di a është normale, paramendoje një kamion i Republikës së Kosovës a mundet t`i mbledhë mbeturinat në Serbi ka shkruar Isa Agushi.

Postimi vijues i Isa Agushit

Sinqerisht kjo gjendje duhet alarmuar shtetin ton dhe të ndërmarr hapa të shpejt se përndryshe Serbia po instalohet me universitet, me komuna paralele serbe dhe ftoj policin e shtetit dhe organet gjegjëse të ndërmarrin hapa të shpejtë se përndryshe jemi ka cenojmë ne bashkë me sy të mbyllur pavarësinë e shtetit ton ka shkruar Agushi./rajonipress/