Referendumi serb në Kosovë/ QUINT-it mban takim me Osmanin, Konjufcën e Kurtin

HomeLajme

Referendumi serb në Kosovë/ QUINT-it mban takim me Osmanin, Konjufcën e Kurtin

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani bashkë me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca dhe kryeministrin Albin Kurti sot do të presin në takim përfaqësuesi

Pensionistët të pakënaqur me shtesat prej 100 eurove: Kjo është hajgare
Blerim Mehmeti ri-zgjedhet kryetar i sindikatës së SH.F.M.U në nivel të Kosovës
Distria Krasniqi bën historinë, fiton medaljen e artë në Lojërat Olimpike

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani bashkë me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca dhe kryeministrin Albin Kurti sot do të presin në takim përfaqësuesit e shteteve të QUINT-it, shkruan Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se takimi do të zhvillohet në ora 12:00.

Ky takim vjen pas kërkesës së shteteve të QUINT-it dhe BE-së që Qeveria t’i lejojë serbët e Kosovës të votojnë në referendumin e Serbisë.