Reshje shiu dhe bore, parashikimi i motit për sot

HomeLajme

Reshje shiu dhe bore, parashikimi i motit për sot

Gjatë ditës së sotme temperaturat do të pësojnë rënde në dy vlerat ekstreme. Kjo situatë barike do të krijoj kushte për krijimin e vranësirave të d

Aktivitetet e Njësisë Rajonale të Komunikacionit Rrugor në Drejtorinë e Policisë Rajonale në Gjilan
Mësohet data se kur do të takohen pala kosovare dhe serbe për çështjen e targave
Ngriten pak temperaturat minimale, si parashihet moti sot

Gjatë ditës së sotme temperaturat do të pësojnë rënde në dy vlerat ekstreme.

Kjo situatë barike do të krijoj kushte për krijimin e vranësirave të dendura të cilat do të shoqërohen me reshje shiu dhe bore.

Reshjet e borës më të fokusuara parashihen në viset e larta malore. Sa i përket temperaturave, ato do të pësojnë rënie në të dy vlerat ekstreme. Minimalet do të lëvizin ndërmjet -1 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-8 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-8m/s.