Reshjet e borës vështirësojnë qarkullimin nëpër rrugët e Kosovës

HomeLajme

Reshjet e borës vështirësojnë qarkullimin nëpër rrugët e Kosovës

Pas reshjeve të borës, një qytetar ka dërguar disa pamje ku rruga Prishtinë – Pejë shihet të jetë në gjendje jo të mirë. Klankosova.tv ka kontaktua

Kur pritet të ndryshohen masat anti-Covid 19, flasin nga Ministria e Shëndetësisë
Qeveria Kurti ndan nga 100 euro për 300 mijë punëtorë të sektorit privat
Paga minimale – Veteranët protestojnë para Kuvendit të Kosovës

Pas reshjeve të borës, një qytetar ka dërguar disa pamje ku rruga Prishtinë – Pejë shihet të jetë në gjendje jo të mirë.

Klankosova.tv ka kontaktuar edhe me u.d drejtorin e Departamentit të Menaxhimit të Rrugëve, Mal Lokaj, i cili tha se po vazhdon mirëmbajtja e rrugës.

“Kamionët janë në terren dhe gjithashtu po bëjnë shpërndarjen e kripës. Të gjitha mekanizmat janë në terren dhe nuk besoj se do të paraqiten probleme”, është shprehru Lokaj, njofton Klankosova.tv.

Nga pamjet e siguruara nga Klankosova.tv shihen që në këtë aks rrugor si pasojë e kushteve atmosferike janë krijuar edhe kolona.