Rikthehen ditët me diell: Mësoni parashikimin e motit për javën e ardhshme

HomeLajme

Rikthehen ditët me diell: Mësoni parashikimin e motit për javën e ardhshme

Kryesisht me diell e ngrohtë në fillim të javës. Nga e enjta më shumë vransira e rënie e lehtë e temperaturave. Mundësi për riga lokale shiu, parashik

Kryesisht me diell e ngrohtë në fillim të javës. Nga e enjta më shumë vransira e rënie e lehtë e temperaturave. Mundësi për riga lokale shiu, parashikon “Prishtina Weather”.

24.04.2022 – Në javën e fundit të muajit prill, po paraqiten kushte të motit më të qëndrueshëm.  Ditëve të para të javës edhe do të mbetet ende mot i ngrohtë, e do të ketë edhe më shumë diell.  Gjatë ditës do të ketë zhvillime të vransirave lokale, ku ditën e martë mund të shoqërohen me rrebeshe të dobëta shiu e bubullima rreth zonave malore.

Datat:

25.04 – Ngrohtë e kryesisht me diell dhe erë orëve të pasdites.

26.04 – Kryesisht me diell e ngrohtë.  Pasdite me zhvillime të vransirave lokale, që përreth viseve malore mund të shoqërohen edhe me rrebeshe të dobëta shiu e bubullima.

27.04 – Më ngrohtë e kryesisht me diell.

29.04 – Kryesisht me vransira, me mundësi për riga lokale shiu.

Era frynë kryesisht nga jugperëndimi e lehtë dhe mesatare 2-6m/s, të hënën edhe mesatarisht e fuqishme e fuqishme 7-15m/s.