Rrebeshe shiu e bubullima, parashikimi i motit për sot

HomeLajme

Rrebeshe shiu e bubullima, parashikimi i motit për sot

Prishtina Weather ka njoftuar se sot priten vranësira dhe reshje lokale shiu, vende-vende dhe në formë rrebeshesh me bubullima. Temperaturat minima

Komandanti i FSK-së bisedon me gjeneralmajorin amerikan për sigurinë në Kosovë
Me 13 maj edhe një takim tjetër në Bruksel për targat, pritet të diskutohet edhe çështja e të zhdukurve
Është për çudi: Nxënësit e shkollave të mesme do të marshojë me moton “S’po shkohet n’shkollë”

Prishtina Weather ka njoftuar se sot priten vranësira dhe reshje lokale shiu, vende-vende dhe në formë rrebeshesh me bubullima.

Temperaturat minimale zbresin në 15C deri 17C, e maksimalet shkojnë në 27C e 28C. Era do të fryjë nga jugu e lehtë dhe mesatare 3-7m/s.

“Vransira dhe reshje lokale shiu parashihen në vend ditën e premte, aty këtu edhe në formë rrebeshesh me bubullima, kryesisht pasdite. Temperaturat minimale zbresin në 15C deri 17C, e maksimalet shkojnë në 27C e 28C. Era do të fryjë nga jugu e lehtë dhe mesatare 3-7m/s.

Mot i ligë do të përfshijë pjesët bregdetare nga veriu i Shqipërisë si dhe Malit të Zi, ku priten zhvillime të stuhive me reshje të dendura shiu dhe rrufe. Reshjet ka gjasa të jenë mjaft intenzive për të shkaktuar edhe përmbytje të shpejta në këto pjesë”, ka njoftuar PW.