Rriten temperaturat maksimale – Kështu do të mbajë moti këtë javë

HomeLajme

Rriten temperaturat maksimale – Kështu do të mbajë moti këtë javë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë në javën e fundit të stinës së dimrit. Sipas IHMK-së, moti do të vijojë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë në javën e fundit të stinës së dimrit.

Sipas IHMK-së, moti do të vijojë me kushte më të qëndrueshme meteorologjike, derisa nga dita e mërkurë, vende-vende parashihen reshje.

“Temperaturat pos ditës së hënë do të shënojnë rritje, sidomos të atyre maksimaleve. Minimalet gjatë javës do të lëvizin ndërmjet -7 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-15 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s. “

May be an image of map

/GazetaSinjali/