Rritet numri i vdekjeve nga COVID-19 në Kosovë

HomeShëndeti

Rritet numri i vdekjeve nga COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar edhe 1 mijë e 682 raste të reja, si dhe janë konfirmuar edhe 11 viktima

MSH publikon raportin e fundit për COVID-19 në Kosovë
IKSHPK’ja: Mos lejoni mbylljen e të gjithëve nga pakujdesia e disave
Profesionistët shëndetësorë rekomandojnë dozën e katërt anti-COVID: Mbyllja s’është opsion

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar edhe 1 mijë e 682 raste të reja, si dhe janë konfirmuar edhe 11 viktima nga ky virus, shkruan Gazeta Sinjali.

Sot po ashtu janë shëruar 263 qytetarë, kurse numri i rasteve aktive është 19 mijë e 695.

Gjithashtu në 24 orët e fundit janë vaksinuar 18 mijë e 776 persona.