SC Gjilani i ndanë rrugët më njërin nga futbollistët më të mirë të kampionatit

HomeSport

SC Gjilani i ndanë rrugët më njërin nga futbollistët më të mirë të kampionatit

Sport Club “Gjilani” sot ka filluar përgatitjet për garat evropiane, por edhe për sezonin e ri i cili pritet të jetë mjaftë e zjarrtë. Ditë më parë

Reagon Gjilani për ndeshjen ndaj Dukagjinit: Do t’i ndjekim të gjitha rrugët ligjore për ta dërguar këtë rast deri në fund
Ndeshje interesante sot në Superligë, Gjilani pret Prishtinën
Trajneri i Feyenoordit pas fitores ndaj Dritës: Fati dhe tifozët ishin faktori vendimtar

Sport Club “Gjilani” sot ka filluar përgatitjet për garat evropiane, por edhe për sezonin e ri i cili pritet të jetë mjaftë e zjarrtë.

Ditë më parë është raportuar në media për disa largime nga kampi i “kuqebardhëve”.

Gazeta Enigma mëson ekskluzivisht se SC Gjilani i ka ndarë rruget edhe me Gerhard Prgonin.

Progni ka qenë njëri ndër futbollistët më të dalluar në Superligën e Kosovës viteve të fundit.

Futbollisti nga Tropoja ishte bashkuar me gjilanasit në vitin 2019.

Kujtojmë që Progni në edicionin e fundit ka qenë golashënuesi më i mirë në Superligë.