Shaip Kamberi flet për rezultatet preliminare: Ka shumë gjasa që të fitojmë

HomeLokalePolitikë

Shaip Kamberi flet për rezultatet preliminare: Ka shumë gjasa që të fitojmë

Kreu i listës Koalicioni i Shqiptarëve të Bashkuar Shaip Kamberi, ka folur për rezultatet preliminare të zgjedhjeve parlamentare në Serbi. Kamberi

Lagjja “Tregu i Gjelbër” e gatshme për ta vulosur fitoren e Lëvizjes VETËVENDOSJE
Kishim nderin dhe kënaqësinë ta vizitojmë industrinë më të madhe të mishit në vend ‘Malësia’, e themeluar në vitin 1990 nga Demush Spahiu
Kamberi: Zgjedhjet në Luginën e Preshevës duhet të përsëriten

Kreu i listës Koalicioni i Shqiptarëve të Bashkuar Shaip Kamberi, ka folur për rezultatet preliminare të zgjedhjeve parlamentare në Serbi.

Kamberi ka thënë se gjasat që ai të bëhet sërish deputet janë të mëdha.

“Ka gjasa shumë që të fitojmë. Ne kemi 8 mijë e 400 vota në Preshevë e Bujanoc. Nuk i kemi ende votat nga Medvegja. E presim pak edhe nga brendia e Serbisë”.

Ai theksoi se ende nuk është e sigurt fitorja.

“Akoma nuk është e sigurt. Janë rezultate preliminare. Akoma ka shumë vota për t’u numëruar”.

Shaip Kamberi para disa ditësh pati deklaruar se shqiptarët synojnë të kenë së paku tre deputetë në Kuvendin e Serbisë.