SHBA ofron 250 milionë euro investim në sektorin e energjisë për Kosovën

HomeLajme

SHBA ofron 250 milionë euro investim në sektorin e energjisë për Kosovën

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli me një postim në faqen e saj zyrtare në Facebook, ka dhënë një lajm të mirë nga Shtetet e Bashkuara të Amerik

Arrestohet një person në Gjilan pasi sulmoi fizikisht të dashurën e tij
Theret me thikë një person në Gjilan, lëndohet rëndë
Aksident në qendër të Gjilanit, vetura përfundon në lokal

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli me një postim në faqen e saj zyrtare në Facebook, ka dhënë një lajm të mirë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Rizvanolli ka njoftuar se SHBA-ja, ka ofruar afro 250 milionë € investim në sektorin e energjisë për Kosovën.

“Bordi i drejtorëve të Korporatës së Sfidës së Mijëvjeçarit (MCC) kanë aprovuar Programin Kompakt të Kosovës me vlerë prej 236.7 milionë dollarësh – investimi më i madh në sektorin e energjisë të Kosovës, si dhe një gur themel që mundëson tranzicionin tonë energjetik.