Shi e diell, moti gjatë ditës së sotme

HomeLajme

Shi e diell, moti gjatë ditës së sotme

Gjatë ditës së sotme mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vr

“Ka me dhunu e me ta vra gruan, ti nashta pshton”/ Tragjedia në Gjilan ndodhi si shkak i lidhjes intime që i dyshuari kishte me gruan e viktimës
Policia në Gjilan kapin hajnin në vepër, ndalohet për 48 orë
Alban Hyseni bën homazhe te varrezat e dëshmorëve për nder të Epopesë së UÇK-së

Gjatë ditës së sotme mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat vende-vende parashihen të sjellin riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi i verilindjes.