Shijojeni motin sot, temperaturat shkojnë në 23 gradë

HomeLajme

Shijojeni motin sot, temperaturat shkojnë në 23 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara, raporton Gazeta Sinjali

Përfshirja amerikane pritet t’i jep një dinamikë të re dialogut Kosovë-Serbi
Gjermanisë i mungojnë ilaçet
I riu raporton se u keqtrajtua nga dy persona, policia arreston të dyshuarit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara, raporton Gazeta Sinjali.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes.

May be an image of map

/GazetaSinjali/