“Shkëlqimi dhe rënia e Gjilanit” humb edhe ndaj Prishtinës

HomeSport

“Shkëlqimi dhe rënia e Gjilanit” humb edhe ndaj Prishtinës

Gjilani vazhdon të zhgënjej ku sot ka humbur ndeshjen ndaj Prishtinës në Gjilan. Gjilani në këtë takim vinte pas ndryshimeve në shtabin teknik, ku

BKT Superliga e Kosovës: Drita i shkon Llapit ndërsa Gjilani e pret Feroniklin
Tifogrupi “Skifterat” janë grupi më unik të cilet përveç futbollit, ndihmojnë vazhdimisht edhe qytetarët
Deçiqi-Drita, çmimi i biletave për ta parë nga afër ndeshjen e kthimit

Gjilani vazhdon të zhgënjej ku sot ka humbur ndeshjen ndaj Prishtinës në Gjilan.

Gjilani në këtë takim vinte pas ndryshimeve në shtabin teknik, ku trajneri Ismet Munishi u shkarkua dhe pozitën e trajnerit e mori ndihmësi i tij Alban Hyseni.

Ndeshja nisi me një dominim të lehtë të vendasve, që në minutën e 33-të e gjetën edhe golin e epërsisë.

Gerhard Progni harkoi bukur në zonë nga goditja e këndit, derisa Albert Dabiqaj realizoi me kokë për t’i dhënë epërsinë Gjilanit 1-0.

E në minutën e 45-të, mysafirëve ju dhuroi një penallti gjyqtari Mentor Ajeti i cili akordoi penallti.

I saktë nga pika e bardhë ishte Besnik Krasniqi që barazoi shifrat në 1-1.

Me rezultatin e barabartë 1-1 dy skuadrat shkuan në pushim prej 15 minutave.

Me këtë fitore Prishtina mbetet në vendin e pestë në tabelë me 42 pikë, derisa Gjilani është e treta me 55 sosh.

Ndeshjen e radhës Gjilani e zhvillon në udhëtim te Ulpiana, derisa Prishtina në kryeqytet pret Dukagjinin e Klinës.