Shkon në pesë numri i të arrestuarve në incidentin ndaj portierit të Ballkanit

HomeLajmeSport

Shkon në pesë numri i të arrestuarve në incidentin ndaj portierit të Ballkanit

Pesë persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës, pasi që të njëjtit dyshohet se kanë sulmuar portierin, Stivi Frashëri gjatë ndeshjes së sotme Gjila

Reagon PDK për sondazhet e TV Dukagjinit i quan FAKE
E tmerrshme: Burri vret gruan shtatzënë para Gjinekologjisë në QKUK
Varianti Delta i COVID-19 godet rëndë Kinën, mbi 10 mijë studentët futen në karantinë në dy konvikte të mëdha

Pesë persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës, pasi që të njëjtit dyshohet se kanë sulmuar portierin, Stivi Frashëri gjatë ndeshjes së sotme Gjilani – Ballkani, raporton 06 Press.

Dy nga të dyshuarit pas intervistimit në bazë të procedurave ligjore janë ndaluar për 48 orë për veprën penale “Lëndim trupor”, ndërsa tre të tjerë “Prishje e rendit dhe qetësisë publike”.

Zyrtari policor i Gjilanit, Ismet Hashani, ka bërë të ditur se rasti është ende duke u hetuar.

“Të gjitha veprimet policore janë duke u ndërmarrë dhe do të ndërmerren në vijim, në bashkëpunim dhe koordinim me organet e drejtësisë”, deklaroi ai.