“Shpirtin na këpute…”, postimi prekës i familjarit të 23-vjeçarit që humbi jetën në Gjermani

HomeLajme

“Shpirtin na këpute…”, postimi prekës i familjarit të 23-vjeçarit që humbi jetën në Gjermani

Një 23-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në Gjermani mbrëmë pas mesnatës. Viktima është Florent Zhilivoda nga komuna e Mitrovicës. Për vdekjen e 2

Fillon trajnimin profesional gjenerata e 57 e Policisë së Kosovës
FMN: Rritja ekonomike për vitin 2022 në Kosovë, më e vogla në 10 vitet e fundit
Mërgimtarët nisin të kthehen, kjo është gjendja në kufij

Një 23-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në Gjermani mbrëmë pas mesnatës.

Viktima është Florent Zhilivoda nga komuna e Mitrovicës.

Për vdekjen e 23-vjeçarit kanë shkruar edhe familjarët e tij në Facebook.

“Oo shpirtin na e kpute o Florent ..Te Allahut jemi dhe te ai do kthehemi , sot ndrroje jet nipi jone ne nje aksident ..Allahu t meshirofte e me Xhenet t shperbleft o shpirt bardhe …”, ka shkruar kushëriri i të ndjerit në Facebook.

Ndërkaq, mediat në Gjermani shkruajnë se 23-vjeçari ka humbur kontrollin e makinës së tij për arsye ende të panjohura dhe është përplasur me barrierën qendrore.

Sipas Shtabit të Policisë së Pfalzit 23-vjeçari nga Regensburg ishte larguar nga korsia me makinën e tij për një arsye të pashpjegueshme, pastaj u hodh përsëri në autoban dhe në fund u përplas.

23-vjeçari u hodh nga makina. Sipas policisë, ai nuk mbante rrip sigurimi. Ai vdiq në vendin e aksidentit.

Kurse, pasagjeri pësoi një goditje të rëndë, por ndryshe nuk ishte i lënduar. Autostrada u mbyll në drejtim të Hof për rreth gjashtë orë.