Shtatë raste të dhunës në familje brenda 24 orëve në Kosovë

HomeLajme

Shtatë raste të dhunës në familje brenda 24 orëve në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë raportuar shtatë raste të dhunës në familje. Të gjitha rastet kanë të bëjnë me dhunë ndaj grave, teksa shum

42 mijë qytetarë ikën më 2021, Hoti: Kjo do të na kushtojë shumë
Kryetari Hyseni flet për stafin civil të komunës: Nuk mund të merrem me mësim tërë ditorë
Kurti i përgjigjet Lajçakut: Nuk frikësohemi për Asociacionin, por jemi të kujdesshëm

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë raportuar shtatë raste të dhunës në familje.

Të gjitha rastet kanë të bëjnë me dhunë ndaj grave, teksa shumë nga të dyshuarit janë dërguar në mbajtje, njofton Klankosova.tv.

Më poshtë gjeni raste e dhunës në familje të raportuara gjatë 24 orëve të fundit:

Prishtinë, 28.04.2022 – 22:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që ka ushtruar dhunë ndaj nënës së tij viktimës femër kosovare. Nuk raportohet për lëndime. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Prishtinë, 28.04.2022 – 23:50. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij viktimës femër kosovare. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Gjilan, 29.04.2022-22:40. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti ka ushtruar dhunë fizike ndaj viktimës femër kosovare-bashkëshortes së tij. Viktimës i është ofruar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Ferizaj, 29.04.2022 – 11:00. Është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij femër kosovare. Nga i dyshuari është konfiskuar një armë me nëntëmbëdhjetë (19) fishekë. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Prizren, 29.04.2022 – 15:15. Ankuesja femër kosovare ka informuar se në vazhdimësi bashkëshorti i saj, i dyshuari mashkull kosovar, ushtron dhunë psikike dhe fizike. Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt.

Istog, 27.04.2022 – 18:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes dhe vajzës së tij viktimave femra kosovare. Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Mitrovicë Veri, 28.04.2022 – 18:40. Është shoqëruar në stacionin policor i dyshuari mashkull kosovar, pasi që në gjendje të dehur ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij viktimën femër kosovare. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. Rasti është duke u hetuar.