Shtesa 100 euro, flet edhe njëherë ministri Murati

HomeLajme

Shtesa 100 euro, flet edhe njëherë ministri Murati

Ministri i Financave, Hekuran Murati gjatë një konference për media është deklaruar për shtesën prej 100 eurosh. Ai u pyet për shtesat prej 100 eur

Shoferja 18-vjeçare godet me veturë dy fëmijë në Gjilan, dërgohen në spital me urgjencë
U aksidentua para 2 jave në rrugen “Raif Halimi në Gjilan, ndërron jetë e moshuara, i dyshuari ende në arrati
Prokuroria në Gjilan, del me një komunikatë zyrtare rreth hetimeve për vrasjen e Engjëll Smërçakut

Ministri i Financave, Hekuran Murati gjatë një konference për media është deklaruar për shtesën prej 100 eurosh.

Ai u pyet për shtesat prej 100 euro, që pritet t’iu ndahen punëtorëve të sektorit privat dhe studentëve.

Murati tha se komisioni është formuar, kurse afati për aplikim ka përfunduar javën e kaluar.

Megjithatë, ai shtoi se komisioni shumë shpejt do ta kryejë punën e tij.

“Komisioni është formuar, afati i aplikimit ka qenë deri në javën e kaluar. Ka krijuar më shumë telashe sesa që ka zgjidhur probleme me pasë fillu me i trajtu një nga një, është dashur të pritet të kryhet afati, që komisioni me fillu punën. Po besoj që shumë shpejt do ta kryejë punën”, tha ai.